WYJĄTKOWOŚĆ KANCELARII

 

Kancelaria Prawna ARGUMENTUM wyróżnia się spośród konkurencji.

Kancelaria Prawna ARGUMENTUM to wirtualna kancelaria, a więc kancelaria prawna działająca głównie online. Nasz zespół tworzą doświadczeni prawnicy. Oferujemy profesjonalne, atrakcyjne cenowo, szybkie, łatwo dostępne dla klienta porady prawne online. Świadczymy usługi prawne głównie za pomocą internetu, telefonicznie a gdy sytuacja tego wymaga również osobiście.

 

Naszą konkurencję na rynku usług prawniczych można podzielić na dwie zasadnicze kategorie:

1. Kancelarie prawne posiadające strony internetowe.

Coraz więcej kancelarii prawnych zakłada swoje strony internetowe. Niektóre spośród nich zamieszczają na swych stronach internetowych formularze kontaktowe i zachęcają do skorzystania z nich i wysyłania za ich pomocą zleceń sporządzenia e-porad prawnych. Są to zwykłe kancelarie prawne, które działają przede wszystkim poza Internetem. Są to kancelarie, które Internet traktują marginalnie, gdyż udzielają porad prawnych niemal całkowicie w drodze osobistych spotkań z klientem. Kancelarie te są zatem obarczone wszystkimi kosztami i ciężarami, które wynikają z prowadzenia kancelarii poza Internetem, a o których wspominałem wcześniej. Rzeczywiście, na stronach tychże kancelarii coraz częściej spotkać można formularze zachęcające do zadania pytania przez Internet, ale proszę nie wyciągać z tego zbyt daleko idących wniosków. Umieszczenie prostego formularza na stronie internetowej nie wymaga dużego wysiłku. Jeśli informatyk zapyta prawnika czy ten życzy sobie, aby taki formularz zamieścić na jego stronie to któż z nas będąc na miejscu takiego prawnika nie pomyślałby sobie: „W sumie to dlaczego nie. Na pewno nie zaszkodzi, a może się przyda.” Proszę zwrócić uwagę na jakość tych formularzy. Jeśli na stronie internetowej danej kancelarii prawnej umieszczony jest formularz, do którego nie da się dodać pliku jako załącznika to proszę nie mieć złudzeń, że taka kancelaria prawna nie traktuje poważnie klientów z sieci internetowej. Podobnie rzecz się ma w przypadku formularzy, które na samym końcu dla wysłania zapytania nie wymagają przepisania kodu z obrazka w celu uwierzytelnienia zapytania. Taki obrazek do przepisania został umieszczony pod formularzem naszej strony internetowej. Ten obrazek jest to tzw. kod capatcha czyli kod w postaci obrazka zawierającego litery i cyfry. Ma on za zadanie zweryfikować czy ktoś, kto wysyła zapytanie przez formularz jest rzeczywiście człowiekiem czy też może robotem (specjalnym programem internetowym) podszywającym się pod jakąś osobę i przesyłającym fikcyjne i niechciane wiadomości (spamy). Jeśli pod formularzem nie ma kodu capatcha to co dzień z takiego formularza wysyłane są przez specjalnie zaprogramowane spamowe programy komputerowe dziesiątki niechcianych informacji, zawierających reklamy, oferty i inne informacje nie mające nic wspólnego z prowadzeniem kancelarii. Gdyby osoby prowadzące kancelarię prawną poważnie podchodziły do udzielania porad prawnych przez Internet to z pewnością zadały by sobie choć odrobinę trudu, aby zatrzymać te dziesiątki spamów spływających do nich każdego dnia z tak nieudolnie stworzonych formularzy pozbawionych wszelkich dodatkowych zabezpieczeń.

 

2. Serwisy internetowe udzielające e-porad prawnych

Na rynku usług prawniczych są także specjalne portale internetowe zajmujące się już stricte udzielaniem porad prawnych przez Internet. Są one bardzo mocno rozpowszechnione, a wręcz wszechobecne. Tego typu firmy rzeczywiście opierają swą działalność na Internecie. Ceny usług świadczonych przez tego typu serwisy internetowe można podzielić na trzy podstawowe kategorie: ceny bardzo niskie, ceny śmiesznie niskie, ceny żenująco niskie. Wprawdzie cena za udzielenie porady przyciąga klientów, ale odbywa się to kosztem jakości tychże e-porad prawnych. Pomoc prawna w takich serwisach świadczących e-porady prawne udzielana jest głównie przez studentów prawa, którzy dopiero uczą się wykonywania zawodu. Po pierwsze uczą się na na Was czyli na klientach i po drugie uczą się na własnych błędach. Coś za coś: wprawdzie super niska cena, ale też mizerna jakość tego typu usług. Oczywiście nie będę w tym miejscu podawał adresów internetowych tych portali, ponieważ nie chcę robić im antyreklamy. W tego typu dużych portalach udzielających porad prawnych przez Internet sprawy załatwiane są hurtowymi ilościami. Brak jest w tego typu portalach indywidualnego podejścia do klienta, które jest tak istotne dla naszej kancelarii prawnej. W tego typu portalach opinie prawne online i porady prawne online udzielane są szablonowo na zasadzie kopiuj-wklej ze zgromadzonej bazy porad prawnych udzielonych wcześniej innym klientom w podobnych sprawach. Czasami pojawia się w nich bardzo ogólnikowo sformułowane pytanie i fragment odpowiedzi do której pełny dostęp można wykupić po uiszczeniu należności. Natomiast nasza kancelaria prawna traktuje każdego klienta indywidualnie i szczegółowo rozpatruje każde zlecenie. Dla nas nie ma dwóch identycznych spraw. Każda sprawa ma swą własną niepowtarzalną specyfikę.

 •  

  Listopad 2019
  P W Ś C P S N
  « lip    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930